Asigurari si reasigurari

Obiectivul general – cunoasterea, intelegerea si analiza procesului de negociere in diverse situatii de afaceri

Obiective specifice – dobandirea de catre studenti a unei perspective globale asupra procesului de negociere, etapelor negocierii diferitelor strategii si tehnici utilizate in diverse stadii ale procesului de negociere; familiarizarea studentilor cu diverse situatii practice de negociere, bilaterale si multilaterale, prin participarea la simulari in mod individual sau in echipe de negociatori; utilizarea a variate instrumente si tehnici de negociere care sa permita studentilor sa analizeze evolutia procesului de negociere in situatii de afaceri concrete.