INVITAȚIE

Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor  va organiza în perioada 10-11 mai 2018  Conferință internațională a studenților economiști cu tema „Noi provocări în cercetarea economică.”  Secţiunile conferinţei oferă tuturor participanţilor: studenți la licență, masteranzi și doctoranzi din țară și străinătate posibilitatea de a prezenta rezultatele cercetărilor, funcţie de domeniul de interes:

Secțiunile dedicate studenților la programele de licență și masterat:

• Economia aplicată și Administrarea afacerilor,
  • Cibernetică, Statistică și Informatică aplicată,
  • Management – Marketing,
  • Finanțe-bănci și Contabilitate,
  • Dezvoltare durabilă și Responsabilitate socială corporatistă

Secțiunea dedicată doctoranzilor – Economie și Administrarea Afacerilor.

Lucrările prezentate în cadrul conferinței vor fi publicate în revista studenților economiști din cadrul FEAA: SMART STUDENThttp://www.feaa.ugal.ro/student/smart-student/

Calendarul înscrierilor:

30 APRILIE 2018 – transmiterea titlului lucrării, numele studentului/studenților și profesorul coordonator

5 mai 2018 – transmiterea lucrării în format final (ppt pentru prezentare)

Informații utile:

În zilele conferinței studenții participanți vor beneficia de servicii de masă și cazare (pentru cei din alte localități). Pentru fiecare secțiune sunt prevăzute diplome de participare și premii în bani.

Înscrierea titlurilor și ulterior a lucrărilor se va face la adresa:

nicoleta.cristache@ugal.ro

Persoană de contact: